Półkolonie

Półkolonie zimowe w Centrum Rozrywki Alegra stanowią inspirujący, kreatywny i zabawny sposób na spędzenie czasu wolnego. Każdy dzień jest poświęcony innej tematyce przewodniej, co daje gwarancję świetnej zabawy i bezproblemowego odnalezienia się każdego uczestnika. Półkolonie kierujemy do dzieci w wieku 6 – 12 lat.

 

  • Profesjonalna opieka od godziny 8:00 do 16:00,
  • Pełne wyżywienie - codziennie ciepły posiłek oraz napoje pod dostatkiem,
  • Wycieczki na Halę Sportową i do Kina,
  • Tematyczne zabawy z animatorami przebranymi jako znane postacie z bajek,
  • Animacje na sali zabaw – laserowy paintball, laserowy labirynt, kręgle, małpi gaj,
  • I wiele, wiele innych atrakcji-niespodzianek! Pozostaje się tylko przekonać co takiego na Was czeka ;)


CENA 500 ZŁ / TURNUS

HARMONOGRAM

Dzień Pierwszy “Zapoznanie dzięki wspólnej zabawie, zimowe eksperymenty”

W pierwszym dniu poznamy się wzajemnie dzięki wspólnej zabawie. Prowadzącą będzie Elsa, czyli Lodowa Królewna przybyłe prosto z Krainy Lodu. Przy okazji lodowego klimatu nauczy uczestników paru zimowych eksperymentów.

8:00 – 8:30 Zbiórka uczestników półkolonii

8:30 – 9:30 Powitanie uczestników półkolonii, wyjaśnienie spraw organizacyjnych

10:00 – 11:00 Gry i zabawy integracyjne, ogólnorozwojowe na Sali Zabaw Alegra. Między innymi będzie to zabawa w przedstawienie się, wzajemne rozbawienie, wspólne rzucanie piłką w kole, gry zespołowe pomagające w rozwijaniu współpracy.

11:00 – 13:00 Pora na zimowe eksperymenty! Wytworzymy sztuczny śnieg za pomocą dwóch produktów i ulepimy z niego mini-bałwana. Sprawdzimy i wytłumaczymy jak prawdziwy śnieg topi się za pomocą soli, a także przyjrzymy się zamarzającym na zewnątrz bańkom mydlanym.

13:00 – 13:30 Wspólny obiad

13:30 – 14:30 Animacje na sali zabaw, wspólna gra w zabawne kalambury.

14:30 – 16:00 Wspólna integracja na koniec – emocjonująca bitwa na papierowe śnieżki (lub prawdziwe, jeżeli pogoda dopisze), zabawa w Simon Mówi (w wersji Elsa mówi). Podział na drużyny i zabawa w głuchy telefon.

 

Dzień Drugi “Dzień pełen sportu i emocji”

Najlepsze emocje zdobywa się w trakcie sportu, więc po konkurencyjnej grze w kręgle, wspólnie wybierzemy się na Halę Sportową MultiSport w Zabrzu. Tam pod okiem profesjonalnego trenera zmierzymy swoje siły w takich dyscyplinach jak tenis, badminton, ping-pong czy piłka nożna.

8:00 – 8:30 Zbiórka uczestników półkolonii

8:30 – 9:30 Turniej gry w kręgle na Sali Zabaw

9:30 – 10:50 Śmieszne konkurencje na czas. Zmierzymy się czasowo w zjeżdżaniu i wspinaniu po konstrukcjach na Sali Zabaw, a także pogramy w liska łapiącego gąski, pobiegamy po kręceniu z zamkniętymi oczami.

10:50 – 11:40 Przejazd na Halę Sportową MultiSport w Zabrzu.

11:40 – 13:00 Zajęcia pod okiem profesjonalnego trenera. Tenis, badminton, ping-pong, piłka nożna

13:00 – 13:30 Wspólny obiad

13:30 – 16:00 Kontynuacja zajęć pod okiem profesjonalnego trenera.

 

Dzień Trzeci “Szkolenie na bohaterskich, tajnych agentów“

Dziś przeniesiemy się w świat tajnych, odlotowych agentów. Dostaliśmy misję specjalną na złamanie tajnych kodów, przejście super-tajnego szkolenia na agentów. I na końcu podsumowanie zdobytych umiejętności. Tego wszystkiego nauczy nas Batman.

8:00 – 8:30 Zbiórka uczestników półkolonii

8:30 – 9:00 Wprowadzenie w rolę uczestników. Staną się oni małymi agentami – pod czujnym okiem bohaterskiego i odważnego Batmana. Nauczą się łamać tajny kod, który będą musieli zapamiętać do końca dzisiejszej zabawy.

9:00 – 10:00 Szkolenie na tajnego agenta, czyli zapoznanie się z kolejnym tajnym kodem i praktykami, jakie na co dzień stosują agenci, aby pozostać nieuchwytnymi. Wyzwaniem będzie tor przeszkód, który uczestnicy będą musieli jak najszybciej przejść.

10:00 – 11:00 Szkolenie ciąg dalszy - pora na laserowy labirynt! Nie od dziś wiadomo, że tajnym agentom potrzeba zwinności i szybkości. Dlategoteż podejmiemy pare prób przejścia laserowego labiryntu, aby podszkolić naszą odwagę i spryt, a także pokonamy strachliwą wiązkę światła.

11:00 – 13:00 Pora na prawdziwą próbę! Uczestnicy drużynowo i indywidualnie podejmą się rozgrywce tajnych agentów w ciemnej i mrocznej sali, pomalowanej fluorescencyjną farbą. Tutaj przyda się nauczony wcześniej spryt, odwaga i zwinność - wszystko zależy od tego, jak bardzo nasi mali agenci wczują się w rolę. Która drużyna okaże się najlepsza, a który z agentów okaże się super agentem do zadań specjalnych?

13:00 – 13:30 Wspólny obiad

13:30 – 14:30 Zwieńczenie szkolenia na tajnych agentów, czyli rozwiązywanie zagadek, które zostawił uczestnikom Batman. Mali agenci będą mogli wyposażyć się w bronie skręcone z balonów.

14:30 - 16:00 Podsumowanie zdobytych umiejętności małych Agentów! Czyli mierzone na czas skoki na trampolinach, przejścia przez Spidera, zjazdy na tyrolce. Na koniec każdy otrzyma dyplom ukończenia szkolenia tajnego agenta.

 

Dzień Czwarty “Animacje ze śnieżynkami“

Dzisiejszy, mroźny dzień, spędzimy w Sali Zabaw pod czujnym okiem naszych Śnieżynek. Będzie to świetna okazja na wykazanie się artystycznie, a także na ponowienie zabaw zespołowych. Wspólnie stworzymy własny plakat, ogrooomny łańcuch i porozwiązujemy zagadki.

8:00 – 8:30 Zbiórka uczestników półkolonii

8:30 – 9:30 Skręcanie balonów. Indywidualnie w zależności od upodobań uczestników

9:30 – 11:00 Stworzenie wspólnego malunku, na ogromnym papierze A3. Każdy z uczestników będzie mógł namalować coś od siebie na kartce, tworząc tym samym jedną wielką pamiątkę z półkolonii. Mogą to być wspomnienia z poprzednich dni, ulubione rzeczy, zwierzęta - w zależności jak kogo poniesie fantazja.

11:00 – 12:30 Zimowy teleturniej z kołem fortuny na bardzo łatwym poziomie, tak, aby każdy z uczestników miał szansę odgadnąć prawidłową odpowiedź, lub wykonać poprawnie wylosowane wyzwanie. Za każdy pozytywny wynik będzie nagroda!

12:30 – 13:00 Czas na szaleństwo na Sali Zabaw.

13:00 – 13:30 Wspólny obiad

13:30 – 15:00 Zabawa w “Zgadnij co jest w pudełku”. Uczestnicy próbują odgadnąć co znajduje się w środku pudełka, za sprawą wkładania wyłącznie rąk do pudełka i dotykania "rzeczy". Będą to początkowo przedmioty przyjazne i znajome dzieciom, a później stanowiące lekkie wyzwanie. Kto wie jak bardzo pobudzi się ich wyobraźnia?

15:00 – 16:00 Stworzenie papierowego łańcucha. Każdy z uczestników będzie tworzył swój własny łańcuch z wyciętych już papierowych oczek, a na sam koniec Śnieżynki pomogą złączyć go w jedno. Głównym celem jest stworzenie jak najdłuższego łańcucha!

 

 

Dzień Piąty “Bal przebierańców z Harrym Potterem“

Na zakończenie czeka nas niezapomniany bal przebierańców z czarodziejami prosto z Hogwartu! Całą zabawę poprowadzi między innymi Hermiona. Wybierzemy się również do kina, przed tym zakładając unikatowe przebrania, które sobie wybierzemy.

8:00 – 8:30 Zbiórka uczestników półkolonii

8:30 – 9:30 Wybranie przez dzieci przebrań i malowanie twarzy. Każdy będzie miał okazję wybrać strój i wzór na buzi na jaki tylko ma ochotę. :)

9:30 – 12:30 Wspólna podróż w przebraniach do Kina

12:30 – 13:00 Powrót do Alegry

13:00 – 13:30 Wspólny obiad

13:30 – 15:00 Bal przebierańców - tańce i zabawy. Dzieci będą musiały wykonać tańce wygibańce z hula-hopem, tańczyć na gazecie, zabawy z balonami, gorące krzesełka, wylosować z worka przebieranek inne zwariowane przebrania. Będzie również zabawa ze zgadywaniem sekretnych smaków fasolek Bertiego Botta.

15:00 – 16:00 Omówienie całego tygodnia półkolonii. Wspomnienie najlepszych chwil, rozdanie dyplomów zakończenia półkolonii dla uczestników i drobnych upominków. Oficjalne zakończenie.

 

ZAPISY WCIĄŻ TRWAJĄ.

Numer kontaktowy - 32 270 25 16

Sala zabaw Alegra

 

 

Sala Zabaw dla dzieci 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 12:00 do 20:00

w soboty i niedziele 10:00 do 20:00

Jak do nas trafić ...